سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 پاسخ رفتاری کاربران به تبلیغات اینترنتی، تبیین تأثیر اعتماد و در نظر داشتن تبلیغات اینترنتی

قسمتی از متن پایان نامه :

با ایجاد تکنولوژی جدید، استراتژی­های بازاریابی نیز تغییر یافته­اند. در حال حاضر برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات و محصولات به آنان و یافتن مشتریان جدید، از سهولت بیشتری برای شرکتها برخوردار می باشد. یکی از این تغییرات چشمگیر در حوزه تکنولوژی، ظهور و گسترش اینترنت می­باشد که بدون شک میلیون­ها کاربر از سراسر جهان را مجذوب خود نموده می باشد (کاتلر و همکاران، 2010). موج دوم این پدیده، مربوط به وب[1]2 می­باشد. وب2 امکانات بیشتری را برای برقراری ارتباط با مصرف­کنندگان در سراسر جهان از طریق بلاگها[2]، ویدئو بلاگها[3]، شبکه­های اجتماعی و سایر کانالهای ارتباطی، فراهم نمود. در قرن اخیر، بازاریابی اینترنتی تبدیل به یکی از پرکاربردترین استراتژی های بازاریابی شده می باشد (بیویلیان و تیگر، 2013).

در بین روش­های مختلف بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی یکی از مواردی می باشد که بیشترین کاربرد و بهره گیری را داراست (کاتلر و همکاران، 2010). براساس تحقیقات هارکر[4](2008)، عبارت “تبلیغات اینترنتی” یا “تبلیغات آنلاین” به مفهوم هر نوع از قالبهای تجاری در دسترس در فضای مجازی می باشد که قابل ارائه توسط هر کانال و در هر شکلی می­باشد و برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد محصولات و خدمات، طراحی شده می باشد.

بسیاری از مقالات، مجلات و روزنامه­ها واژه تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی را به جای هم بهره گیری می­کنند. از نظر آنها بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی تفاوتی با هم ندارند، اما حقیقت این می باشد که بازاریابی آنلاین، شکل­های بسیار زیادی دارد و تبلیغات، به عنوان جزئی از بازاریابی می باشد. مفهوم بازاریابی اینترنتی، بسیار مشابه با مفاهیمی مانند بازاریابی دیجیتال، بازاریابی تعاملی، بازاریابی یک به یک و بازاریابی الکترونیکی می­باشد. بازاریابی اینترنتی، فرآیند ایجاد و حفظ ارتباط با مشتری به وسیله فعالیت اینترنتی به مقصود تسهیل، تبادل ایده­ها، نظرات، محصولات و خدمات می باشد که هدف خریدار و فروشنده را برآورده می­سازد (ایمبر و همکاران[5]، 2000).

تبلیغات، طی گذر زمان تغییرات زیادی داشته و متناسب با پیشرفت­های هر دوره، ویژگی­های خاص خود را داراست (سلیمانی بشلی، 1388). هر دو رسانه سنتی و جدید به درآمد تبلیغاتی برای ادامه فعالیت، بازگشت سرمایه و کسب سود احتیاج دارند (متیو و همکاران، 2013). در حال حاضر حجم بالایی از تبلیغات، به ویژه از طریق اینترنت مورد بهره گیری قرار می­گیرد (سلیمانی بشلی، 1388). توسعه و پیشرفت وب 2، محیطی را برای تبلیغ کنندگان فراهم نموده می باشد تا بتوانند کالاها و خدمات خود را به مصرف­کنندگان سراسر جهان معرفی و عرضه نمایند. ماهیت تعاملی[6] اینترنت، این امکان را به کاربران خود داده می باشد تا در شکل و قالب اطلاعات ارسالی، مشارکت نمایند و همچنین آنها را تغییر دهند (متیو و همکاران، 2013).

بلچ و بلچ (2001)، اینترنت را به عنوان یک رسانه تبلیغاتی معرفی نمودند، براساس دیدگاه آنان، تبلیغات اینترنتی در اشکال متنوعی شامل بنر[7]، حامیان مالی[8]، پاپ آپ[9]، درون شبکه­ای[10]، تکنولوژی فشار یا لینکها[11]، هستند. بارن[12] (2004)، تبلیغات اینترنتی را به عنوان تبلیغات فضای مجازی، شامل درون شبکه­ای، پاپ اوت[13]، کلیدواژه[14]، تبلیغات متنی[15] و تبلیغات بر روی بازی­های آنی[16] می­داند.

ویوان (1999)، اظهار می­دارد که وب، شامل تبلیغات می باشد. در بسیاری از سایتها، تبلیغات مانند تبلیغات سنتی می باشد که سبب ترفیع کالا و خدمات شده و مشتریان بالقوه را به سمت اطلاعات بیشتر یا مکانی برای خرید هدایت می­کند. گردون و همکاران[17](1997)، اظهار می­دارند که تبلیغات در محیط وب می­تواند به عنوان یک قرارداد اجتماعی بین تبلیغ­کننده و کاربران اینترنتی مطرح گردد.

کامبرد و همکاران[18] (2001)، اظهار می­دارند که اینترنت و سایر تکنولوژی­های تعاملی این امکان را فراهم نموده می باشد تا بتوان تبلیغاتی بسیار هدفمند اما بسیار شخصی را ایجاد نمود، در واقع تبلیغات، تجربه­ای می باشد که در آن مصرف­کنندگان هم مشارکت کرده و هم درگیر تبلیغات می­باشند. روجر و تورسون[19](2000)، تصریح می­کنند که آن چیز که که در مورد تبلیغات سنتی می­دانیم به تبلیغات اینترنتی نیز مربوط می گردد، پیچیدگی افزوده شده در زمینه تعامل و نزدیکی بیشتر به واقعیت از طریق وب، ویژگی­ها و خصوصیات افزوده شده به ساختار و عملکرد، جزو مواردی می باشد که در محیط وب بسیار مورد نیاز می باشد. دکافی[20] (1996)، معتقد می باشد که تبلیغات وب از قالبهای تجاری غیرشخصی به پشتوانه حامیان مالی، که برای کاربران طراحی شده می باشد و توسط صدا، تصویر و پرینت قابل دسترسی می باشد، تشکیل شده می باشد.

[1]. Web 2.0

[2]. Blogs

[3]. Video blogs

[4]. Harker

[5]. Imber, et al .

[6]. Interactive nature

[7]. Banner

[8]. Sponsorships

[9]. Pop up

[10]. Interstitials

[11]. Push technologies or links

[12]. Baran

[13]. Pop out

[14]. Targeted keyword

[15]. Text ad

[16]. Advergames

[17]. Gordon, et al.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

[18]. Combard, et al.

[19]. Rodgers & Thorson

[20]. Ducoffee

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. بین توجه تبلیغات و اعتماد تبلیغات چه ارتباط­ای هست؟
  2. بین اعتماد تبلیغات و کلیک تبلیغات چه ارتباط­ای هست؟
  3. بین توجه تبلیغات و کلیک تبلیغات چه ارتباط­ای هست؟
  4. بین کلیک تبلیغات و خرید اینترنتی چه ارتباط­ای هست؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : پاسخ رفتاری کاربران به تبلیغات اینترنتی، تبیین تأثیر اعتماد و در نظر داشتن تبلیغات اینترنتی  با فرمت ورد